Kotle na pelety

KOTOL NA SPALOVANÍ BIOMASY ATTACK PELLET 30 AUTOMATIC PLUS

Kotle na spalování dřevních pelet ATTACK PELLET 30 Automatic Plus jsou moderní kotle, které svou technologií spalování šetří životní prostředí, přičemž uživateli nabízí komfort porovnatelný se spalováním plynu. Jsou určené k vytápění rodinných domů, chatek, malých provozoven, dílen a podobných objektů.

HOŘÁK NA SPALOVÁNÍ BIOMASY ATTACK - BIOHEAT, PELLET BURNER

Nerezový hořák ATTACK je založen na principu padání paliva - pelet - z podavače paliva přes přívodní hadici a troubu na rošt, kde probíhá spalování.


PALIVO - PELETY

Pelety se vyrábějí lisováním dřevěných pilin na tvarovacích lisech pod vysokým tlakem přičemž se zahřívají na teplotu kolem 100 °C. Celulóza ve dřevě vlivem této teploty měkne což umožňuje lisování do tvaru pelety a po vychladnutí si pelety zachovají si svůj tvar .

Pelety představují vedlejší produkt při zpracování dřeva. Jejich výhodou jsou extrémní hustota a velmi nízký obsah vody. Používají se jako jako náhrada fosilních paliv v kotlích , krbech a pecích a jsou kvalitním ekologickým palivem. Jejich vlastnosti je předurčují pro použití v kotelnách s automatickým provozem. Vytápění peletami je rozšířeno zejména ve Skandinávii.

Při spalování dřevních pelet v kotlích , krbech a hořácích ATTACK dochází k minimální tvorbě popela, jehož množství závisí na kvalitě pelet a představuje přibližně 1% spotřebovaného paliva. Konstrukčně je peletizační kotel ATTACK tvořen spalovací komorou s přepážkami, rourovým výměníkem tepla. V tělese kotle je zabudován hořák na dřevěné pelety. Doporučeným palivem jsou dřevní pelety s maximální vlhkostí 12%, průměru 6 - 8 mm a maximální délkou 35 mm. Předepsané palivo by mělo mít výhřevnost 15 - 17,5 MJ / kg
PALIVO
Zobrazený počet: 244896
Seřadit podle výkonu: výkon Seřadit podle objemu: výkon
Způsob zobrazení: S obrázkyTabulka s obrázky
Zákaznický servis
Prodejna
SVĚT ATTACK, s.r.o
Zákaznický servis
Prodejna
SVĚT ATTACK, s.r.o
SVĚT ATTACK, s.r.o